(Nejen) studentem v applím ekosystému se vším všudy 2 – GADGETY

S hardwarem jsou neodmyslytelně spjaty. A pokud mi některý z nich dává smysl či mi může zpříjemnit některé činnosti, rozhodně neváhám s koupí. 


Incase Origami Workstation mi pomáhá ve chvílích, kdy bych toužebně pokukoval po Surface 3 PRO či MacBook Air uživateli u vedlejšího stolu v kavárně. Do obalu zaklapnu klávesnici, kterou tak skvěle ochráním před poničením v batohu a klidně můžu vyrazit psát bakalářskou práci do terénu. Skvělý, jednoduchý, cenově dostupný pomocník.

Leap Motion se mi osvědčil při učení a sledování filmů. Bezdotykové ovládání OSX pomocí gest zní futuristicky, protože to hudba budoucnosti skutečně je. OSX není systém připravený na (bez)dotykové ovládání a já mu to nemám nikterak za zlé. Avšak některé drobnosti jsou s Leap Motion příjemné. Při filmech už nemám zapatlaný mezerník od brambůrků. Při učení zase mohu snadno přepínat či posouvat naskenované soubory aniž by mi klávesnice či trackpad překážely na stole. Těžko se to popisuje, ale věřte mi, je to jednoduše… jednodušší.

Smart Cover a kožená „obálka“ od společnosti Griffin jsou skvělí pomocníci při cestování a jejich kombinace zaručuje více než 100 procentní ochranu před škrábanci a nárazy. Smart Cover zároveň s ochranou poskytuje i další výhody z něj vyplývající, totiž polohovatelnost iPadu a zároveň chrání jeho záda při položení na stůl a ještě čistí display od mastnoty… Prostě ideální pomocník.

Incipio ATLAS, starší obal od Puro otvíratelný do strany ve stylu nativních obalů od Samsungu a tradiční „obálka“ s kapsičkou vpředu vlastní výroby… To jsou 3 pouzdra pro jakoukoli příležitost. ATLAS je dle recenzí i mého testování skutečně odolným pouzdrem splňujícím požadovaná kritéria a hlavně šikovně nastaveným reklamačním řádem, umožňujícím kličkovat v jejich právnickém jazyce. Kryt od Pura mi moc nesedí, dostal jsem se k němu úplnou náhodou, ale určitě se hodí, pokud jdete do vyšší společnosti, kde se takové kryty nosí. A nakonec jednoduchá obálka, v jejíž přední kapsičce mám nalepenou NFC platební samolepku od GE, takže můžu mít telefon stále v pouzdru a jen přiložit a je zaplaceno. Vřele doporučuji, jeho výroba je velmi snadná a někdy se na ni zaměřím…

Wacom Bamboo Fineline – stylus, který používám téměř neustále, protože všechny mé poznámky ve škole jsou psány rukou. Neříkám, že to je ideální systém, ale s množstvím učebnic a sešitů, se kterým jsem se potýkal já na začátku studia na VŠ a s jazykovou bariérou, kterou mají orientální jazyky při jejich zadávání pomocí západně rozložené klávesnice, to jinak ani nešlo. Po pár kompromisech a několika dnech zvykání jsem dospěl do stádia, kdy bych neměnil. Dříve jsem používal po několik let pasivní stylus od Wacomu s 6mm širokou čepičkou, který mě omrzel díky častému měnění gumových hlavic a samozřejmě také tlustému hrotu. Nechávám si ho však stále u sebe (doma), kdyby se něco stalo. Hluk, který vydává plastová špička stylusu při psaní může být zpočátku zarážející, avšak v praxi zjistíte, že tím v učebně nikoho nerušíte a hlasitější je i klapot kláves notebooku vašeho souseda. Solidní výdrž, přesnost, kvalita zpracování – mohu jen doporučit. Jen je škoda, že indikátor baterie nefunguje mimo nativní Bamboo Paper aplikaci.

Jawbone Jambox je čistě o zábavě. Před roky to byl přenosný reproduktor nejvyšší třídy a i dnes po letech předčí leckterého konkurenta výdrží i zvukem. Pády z výšky, rosa ani mrazy či výheň mu za ty roky nikterak výrazně neuškodily. Konektivita přes Bluetooth, reálná výdrž kolem 6-ti hodin, kompaktní rozměry,skvělý design a zpracování… To jsou hlavní přednosti. Má volba by však dnes padla spíše na Logitech UE Boom, který představuje zástupce nové generace přenosných reproduktorů. Sám zvažuji s blížícími se svátky upgrade, ale na druhou stranu Logitech již přes rok produkt neaktualizoval, takže si možná raději počkám na příští generaci.

Olloclip 3in1 je na trhu už nějaký ten pátek, avšak pokud nechcete vrazit 3000 do kompaktního fotoaparátu, který v dnešní době již ztrácí smysl, určitě peníze investuje do tohoto malého objektivu. Jeho optické vlastnosti možná nejsou na vrcholové úrovni, avšak svůj účel plní dobře a na akcích ho jistě užijete. Do objektivu se vám najednou vejde celá vaše skupinka kamarádů, selfie s fisheye vypadají mezi těmi stovkami dalších netradičně a makroobjektiv se hodí pro opravdu detailní zachycení šťávy vytékající z vašeho burgeru, jehož fotku právě sdílíte s hashtagem #foodporn. Dělají se varianty pro všechny iPhony a poslední generace mají dokonce 4in1, ale nepřinášejí žádná opravdu zásadní vylepšení.

GRADO SR80i jsou sluchátka renomovaného new yorkského výrobce, který opravdu ví, co dělá. Nejvyšší model z plastové série, který však využívám jak na dom, tak i v terénu. Cirkumaurální konstrukce, otevřeného typu zajišťuje spolu s kvalitním zpracováním jedinečný měkký zvuk, který ve mě vyvolává pocit krbového tepla. V porovnání s vyššími modely od Sennheiser, jejichž zvuk je ledový jako psí tlapa po lednové procházce kolem jezera, jasně vítězí. Konečně lze v Čechách sehnat i refabrikované kousky o nějakou tu stokorunu levněji, takže za mě jasná koupě. Zarážející je fakt, že se vzrůstající hlasitostí nedochází k téměř žádnému zkreslení zvuku, což uvádí i výrobce coby varování pro náruživé posluchače.

Griffin DJ Cable je rozdělovač signálu pro DJe, který umožní z jednoho konektoru typu jack dostat 2 různé signály (jeden do sluchátek a druhý do reproduktorů). Není to nic profesionálního, ale svému účelu poslouží a pokud chcete jakoukoli párty trochu ozvláštit, rozhodně to postačí. Na velkou produkci si s tím však raději netroufejte, přeci jen nejde o klasický digitální výstup, jehož kvalit s tímto kabelem jednoduše nedocílíte.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s